بیانیه مشترک نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و بسیج اساتید دانشگاه پیام نور به مناسبت هفته وحدت و علیه هتاکی به ساحت پیامبر(ص)

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و بسیج اساتید دانشگاه پیام نور کشور طی بیانیه‌ای به‌مناسبت هفته وحدت و همچنین در واکنش به هتاکی رئیس‌جمهور فرانسه به ساحت نورانی پیامبر اعظم (ص) اعلام کرد: حمایت علنی ماکرون از تداوم انتشار تصاویر موهن نشریه شارلی ابدو، به بهانه آزادی بیان، نه‌تنها نقض حقوق بشر و جریحه‌دار کردن عواطف قریب به دو میلیارد مسلمان و تمامی آزادگان جهان است بلکه تعمیم تروریسم برآمده از دامان پلید خود غربی‌ها به کلیّت دین مبین اسلام نیز تلاش وقیحانه دیگری برای مسخ حقیقت است.

توهین فرانسه به پیامبر اسلام(ص) برای انحراف افکار عمومی از موضوع فلسطین صورت گرفته است

نهاد رهبری و بسیج اساتید دانشگاه پیام نور در بیانیه‌ای اعلام کرد توهین به پیامبر اسلام(ص) در فرانسه برای انحراف افکار عمومی از قضایای اصلی جهان اسلام به‌ویژه موضوع فلسطین صورت گرفته است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

هو الّذی أرسل رسوله بالهدیٰ ودین الحقّ لیظهره علی الدّین کلّه ولو کره المشرکون﴿ توبه ۳۳﴾

او کسی است که رسولش را با هدایت و آیین حق فرستاد، تا آن را بر همه آیین‌ها غالب گرداند، هر چند مشرکان کراهت داشته باشند!

درحالی‌که عالم اسلام به مناسبت زادروز میلاد پر برکت پیامبر صلح و رحمت (ص) و ششمین آفتاب آسمان ولایت، امام صادق (ع)، هفته وحدت را به‌عنوان حبل‌المتین وحدت و اتحاد امت واحده اسلام به جشن نشسته است، مدت‌هاست که گفتمان خودمحورانه غرب به‌اصطلاح اومانیسم، با نفی خدامحوری و گام نهادن در وادی شرک و دورویی، دچار چنان سردرگمی و سرگشتگی‌ای شده است که تناقض آشکار در گفتار و رفتار بسیاری از سردمداران آن، کمترین نشانه مفتضحانه آن است.

علاوه بر تلاش غربی‌ها برای انحراف افکار عمومی از قضایای اصلی جهان اسلام به‌ویژه موضوع فلسطین و قدس از سویی و هروله خائنانه برخی سران کشورهای منطقه برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر از سوی دیگر، بیش و پیش از هر چیز نشان‌دهنده نگرانی غرب از گسترش اسلام و تبدیل‌شدن آن به فرهنگ و تمدن غالب جامعه جهانی ست.

برای درک این وضعیت، تمرکز در گفتمان‌شناسی غرب با شعارهای ظاهراً جذابی همچون آزادی بیان، جدایی دین از سیاست، حقوق بشر و... و مقایسه آن با رفتارشناسی و رویکرد عملی غرب، به‌ویژه با تحلیل رفتار دوگانه آنان در برخورد با پرسشگران و پژوهشگران حوزه‌هایی همچون هولوکاست (ازجمله پروفسور روژه گارودی) از سویی و حمایت از هتاکی‌های بی‌هنران نشریه شارلی ابدو به پیامبر اسلام (ص) کفایت می‌کند.

و البته همان‌گونه که در نامه رهبری فرزانه انقلاب (دامت برکاته) به جوانان فرانسه اشاره‌شده پرسش بزرگ این ماجرا همین است که "چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی دراین‌باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است"؟! و بی‌تردید، موج زدن نفاق و دورویی، در بیانات بی‌خردانه این روزهای امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، از آشکارترین مصادیق چنین خودمحوری، سرگشتگی و تناقضی است.

حمایت علنی ماکرون از تداوم انتشار تصاویر موهن نشریه شارلی ابدو، به بهانه آزادی بیان، نه‌تنها نقض حقوق بشر و جریحه‌دار کردن عواطف قریب به دو میلیارد مسلمان و تمامی آزادگان جهان است بلکه تعمیم تروریسم برآمده از دامان پلید خود غربی‌ها به کلیّت دین مبین اسلام نیز تلاش وقیحانه دیگری برای مسخ حقیقت است. اگرچه " و مکروا و مکر الله والله خیرالماکرین" (آل عمران ۵۴)

واکنش صریح و سریع طیف وسیعی از مردم و مسئولین جهان اسلام و راه‌اندازی پویش بزرگ تحریم کالاهای فرانسوی در برخی نقاط امت اسلامی کمترین تاوانی است که سردمداران پرمدعا و هتّاک غرب را مجبور به عذرخواهی و دست کشیدن از تداوم این بی‌حرمتی‌ها خواهد کرد.

در این میان، اهمیت واکنش و نقش ویژه قشر نخبگانی و دانشگاهیان امت اسلام، به‌عنوان مدافعان فکری، فرهنگی و اجتماعی حریم امت اسلام، به‌ویژه در سنگر روشنگری و مطالبه‌گری بر کسی پوشیده نیست.

ازاین‌رو، جامعه اساتید متعهد و مسلمان دانشگاه پیام نور ایران، ضمن اعلام حمایت و همبستگی با تمام تحرکات و پویش‌های امت اسلام علیه این دست هتاکی‌ها، جامعه علمی کشور را به روشنگری، کنش گری و پیوستن به پویش مقابله با اسلام‌ستیزی، با اقداماتی از قبیل:

۱- مطالبه‌گری از مسئولین کشورهای اسلامی برای اخراج یا احضار اعتراضی سفیر فرانسه

۲-روشنگری در ابعاد مختلف تقابل گفتمانی غرب خودمحور با اسلام خدامحور

۳- تلاش برای ترویج تحریم کالاهای فرانسوی و سایر کشورهای مشابه

۴- پیگیری حقوقی برای جرم انگاری هرگونه هتک حرمت و توهین به مقدسات ادیان توحیدی به بهانهٔ آزادی بیان در عرصهٔ بین‌الملل

۵- اعلام عشق و دل‌سپردگی به پیامبر اسلام با انتشار نوشته‌ها و تصاویر مناسب به‌ویژه در پروفایل‌های شخصی در فضای مجازی و...

فرامی‌خواند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *