جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > پیام تسلیت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به مناسبت ماه محرم
 


شماره خبر :٥٤٣٠٩٠ 

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧    ا   ٠٩:٠٠
 
پیام تسلیت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به مناسبت ماه محرم
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با صدور پيامي فرا رسيدن ماه محرم ، شهادت سرور و سالار شهیدان اسلام امام حسین(ع) را به همه شیعیان تسلیت گفت

به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت سید الشهدا(ع) هیئت علمدار کربلا حجت السلام و المسلمین حاج آقای داستار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری دانشگاه پیام نور استان بوشهر با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سید الشهدا (ع) عنوان کردند:این ایام بهانه ای است برای عبرت گرفتن از وقایع تاریخی که در رأس این اتفاقات حادثه کربلاست. وی افزود تاریخ به منزله قطاری است که همیشه در یک ریل حرکت می کند و تنها افراد و شخصیت هاست که همواره در حال تغییر هستند ، لذا عوامل ایجاد کننده حوادث تاریخی عموما مشترک می باشند.

ایشان افزودند: دوری از یاد خدا ودوری از معرفت نفس موجب ضلالت وگمراهی است که کوفیان به این مصیبت وبلا گرفتار گشته وبر علیه امام زمانشان شوریدند و حادثه خونین عاشورا را رقم زدند. مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان خاطر نشان کردند: مهمترین وعمده دلیل اصلی سقوط کوفیان وعاقبت به شر بودنشان را نداشتن ذکر عملی در مقابل ذکر لسانی دانستند وگفتند که عامل مهم عاقبت به خیر بودن آدمی طبق آیه شریفه قرآن «ویسارعون فی الخیرات» سبقت گرفتن در خوبی ها ونیکی ها از یکدیگر است که کوفیان در جریان عاشورا برعکس به بدی ها وزشتی ها سبقت گرفتند .که در نهایت بر علیه امام معصوم شمشیر کشیدند. وی در ادامه به اهداف قیام امام حسین (ع) پرداخته وشهادت حضرت سید الشهدا )ع) ویارانش را مقدمه ای برای احیاء دین ناب محمدی و از بین بردن بدعت قلمداد کرده وگفتند که این عزاداریها واین هیئات وسینه زنی ها ابزار و وسیله ای برای نیل و حرکت کردن به همان اهداف وقیام امام حسین (ع) می باشد به همین دلیل این عزاداری ها باید مسجد محور ونماز محور بصیرت افزا باشند.

 

خروج
چندرسانه‌ای
خبرها