جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکزبوشهر همایش جلوه های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس برگزارشد.
 


شماره خبر :٥٤٥٤٠٩ 

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧    ا   ١٠:٣٠
 
به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکزبوشهر همایش جلوه های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس برگزارشد.
همایش جلوه های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس به میزبانی دانشگاه پیام نور بوشهر برگزارشد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان بوشهر رییس این دانشگاه  در همایش جلوه های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس اظهار داشت: طرح ابتدایی برگزاری این همایش در اواخر سال ۹۵ مطرح شد که پس از بررسی و برنامه ریزی های مختلف این همایش انجام شد.

وی با بیان اینکه با دستگاه های اجرایی مختلف جهت برگزاری این همایش هماهنگی شد، افزود: از سال گذشته این همایش در دانشگاه پیام نور استان بوشهر آغاز شده  و  و امیدواریم سال های آینده با کیفیت بیشتر و بهتر ادامه پیدا کند.

رییس دانشگاه پیام نور بوشهر تصریح کرد: امسال ۳۰۰ مقاله در دوازده محور به دبیرخانه همایش ارسال شد.

دکتر بحرانی عنوان کرد: این مقالات توسط داورانی از دانشگاه پیام نور استان بوشهر، دانشگاه تهران و دانشگاه اراک مورد بررسی انجام گرفت.
 

وی گفت: از این تعداد آثار ۳۰ مقاله پذیرفته شد و به آنها گواهی ارائه مقاله  ارائه خواهد شد.

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر بیان کرد: قیام عاشورا تکلیف سنگینی را بر دوش ما میگذارد چرا که باید تلاش کنیم فرهنگ عاشورایی را در تمام محیط های جامعه به ویژه محیط های دانشگاهی گسترش دهیم.

دکتر بحرانی خاطر نشان کرد: آنچه در عاشورا اتفاق افتاد درس بزرگی برای انسان ها با همه باورها، فرهنگ ها و ادیان بود، اما شعیان به عنوان پیروان امام حسین (ع) باید در گسترش فرهنگ عاشورایی موفق تر عمل کنند.

وی گفت: این همایش آغازی خوبی برای گسترش این فرهنگ در ابعاد مختلف است.

 رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر عنوان کرد: هیچ عملی در دنیا بالا تر از ایثار و شهادت در راه خدا نیست که ما در دفاع مقدس نیز شاهد اینچنین اعمالی بودیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان در مصاحبه با صدا و سیما اظهار داشت:همایش در اولین سال خود با رویکرد ملی و جهت جلوه های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس به منظور پیشبرد فضای کارآمد و اصلاح پذیر در سطح مقالات علمی صورت پذیرفت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر نیز دراین همایش  اظهار داشت: در جنگ ها اولین عاملی که  به آن پشت پا زده می شود  قوانین،  مقررات و ارزش های انسانی است.

وی در ادامه افزود: در طول تاریخ جنگ های فراوانی مشاهده شده، چرا که جنگ پایان قانونمندی است.

خورشیدی بیان کرد: اما به طرز عجیبی ما در قیام عاشورا در پایبندی اصحاب امام حسین(ع) از اهداف و انسانیت مشاهده می کنیم و طبق نقل قول ها  قدمی از اهداف و دستورات خداوند فراتر نمیروند .

وی عنوان کرد: در حادثه عاشورا صحنه های فراوانی از انسانیت نقل شده که در هشت سال دفاع مقدس نیز توسط رزمندگان ما به تاسی از اصحاب امام حسین (ع) انجام شد.

خورشیدی تصریح کرد: زمانیکه عراقی ها بخش از کار کشور را تصرف کردند جنایاتی را انجام دادند که تاریخ از بیان آن شرم دارد اما رزمندگان ما در هیچ جا عنوان نشده که اخلاق و انسانیت را زیر پا بگذارد.

وی با بیان اینکه رعایت تقوا و مظاهر دین را در دو صحنه میتوان مشاهده کرد، خاطر نشان کرد: نفس اسارت همراه با ذلت است اما همونگونه که در اسرای کربلا و دفاع مقدس دیده ایم اسارت آنها همراه با عزت مندی بود.

وی گفت: دفاع مقدس عامل وحدت و انسجام مردم ایران بود چیزی تمایز مذهبی دینی و زبانی نداشتیم ارزش های دفاع مقدس عامل وحدت شود .

معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: امروز نیز با انجام تحریم های جدید میتوان  انسجام از این گذر تاریخی نیز به سلامت از آن عبور کنیم.

 

خروج
چندرسانه‌ای
خبرها