دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > دکتر جمادی:کسی اطلاعاتی دارد که می تواند در مبارزه با فساد مثبت باشد خیالش راحت باشد که از وی حمایت خواهد شد.
 


شماره خبر :٥٦١٤٠٥ 

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨    ا   ١٣:٣٧
 
جلسه هم اندیشی با حضور مدیر کل دادگستری استان
دکتر جمادی:کسی اطلاعاتی دارد که می تواند در مبارزه با فساد مثبت باشد خیالش راحت باشد که از وی حمایت خواهد شد.
دکتر حمادی در جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه:کسی اطلاعاتی دارد که می تواند در مبارزه با فساد مثبت باشد که خیالش راحت باشد که از وی حمایت خواهد شدکسی اطلاعاتی دارد که می تواند در مبارزه با فساد مثبت باشد که خیالش راحت باشد که از وی حمایت خواهد شد و در این خصوص می‌تواند به اداره کل بازرسی و همچنین به دادسرا ها مراجعه نمایند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه با موضوع مطالبه گری و عدالت با حضور مدیر کل دادگستری استان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر برگزار شد.

در این جلسه دکتر حمادی با توجه به موضوع جلسه عنوان داشتند:  ملاحظه ای که رهبری داشتند به نظارت اصلاحی و اجرایی در این موضوع قانونی تحت عنوان رویکرد اصلاحیه قوه قضاییه ابلاغ شد که این برنامه تحت عنوان کوتاه‌مدت و بلندمدت وجود دارد و با توجه به نیازهای استان اجرا خواهد شد .اصل ۵۶ قوه اساسی وظایف متعددی به عهده  قوه قضاییه گذاشته که یکی  از آنها رسیدگی به مظلوم و رفع ظلم است .

ایشان گفتند: در اصل ۱۵۶ وظایف دیگری نیز به عهده قوه قضاییه گذاشته شده است پیشگیری از وقوع جرم است اما این وظیفه باید با هماهنگی دیگر قوا و آحاد جامعه صورت گیرد.

ایشان با توجه به رسیدگی به دعاوی افزود: آنچه که در موضوع تحولی قوه قضاییه وجود دارد یکی در بحث رسیدگی هاست در خصوص دعاوی در کوتاه ترین فاصله زمانی ممکن به انجام برسد زیرا اطاله دادرسی موجب بدبینی خواهد شد و قسمتی از کار مربوط به قوانینی است که وجود دارد و از طرفی در برخی از پرونده‌ها نیز به اقدامات جانبی نیاز هست که به نظر کارشناسان خبره بر میگردد لذا در رویکرد تحولی دنبال این امر هستیم که سیر مراحل دادرسی را کوتاه کنیم که مردم در فاصله زمانی کوتاه تری تکلیفشان مشخص شود ت

ایشان تاکید کردند: با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران به میزان پرونده‌های ورودی پرونده‌های خروجی داریم و این امر سعی شده که در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسد که شاید در برخی از دعاوی به دلیل ایرادات خاص این رسیدگی ها به طول انجامد.

دکتر حمادی نیز در خصوص جذب نیروهای جدید در این قوه گقت:  در خصوص نیروهای قضایی جذب قاضی تا حدودی سخت است اما در این چند سال توانستیم قضات استان را به 122 نفر برسانیم  و در تمامی بخش‌های قضایی استان حداقل دو قاضی مشغول خدمت هستند که الحمدلله در دو سال گذشته با پیگیری ها ی فراوان تعداد قابل توجهی جذب قاضی بومی را داشتیم و حدود ۲۰۰ نفر در مرحله اولیه واجد شرایط تشخیص داده شد .

مدیر کل دادگستری استان در مورد پایش قضات گقت: کیفیت دادرسی ها هم یکی از مواردی است که مورد توجه قضات مورد توجه است و قضات در این زمینه سنجیده می شوند و این بازرسی ها  دیده و سنجیده می شود و در دستور کار برای اجرا قرار میگیرد.

ایشان همچنین در مورد علمی شدن قضاوت ها گفت:  بحث آموزش ضمن خدمت یکی از اساس ترین موارد این قضیه می باشد که متاسفانه بحث علمی قضاوت با موضوعات علمی دانشگاه‌ها تا حدودی فاصله دارد و آموزشهای ضمن خدمت بر این اساس برنامه ریزی می شود تا از جنبه علمی هم قضاوت هاد پربار و موثر باشند.

ایشان تاکید کردند: با کسی که  که به امنیت جامعه خدشه وارد می‌کند ما کوچکترین مماشات نخواهیم کرد به دنبال برقراری  قانون در کوتاه‌ترین زمان ممکن  هستیم است  و همچنین در خصوص مفاسد اقتصادی هم شعب تخصصی داریم و ما در این رابطه قاضی داریم که آموزش های لازم کسب کردند 

وی در پایان سخنان خود گفت: کسی اطلاعاتی دارد که می تواند در مبارزه با فساد مثبت باشد که خیالش راحت باشد که از وی حمایت خواهد شد و در این خصوص می‌تواند به اداره کل بازرسی و همچنین به دادسرا ها مراجعه نمایند

گزارش تصویری این مراسم:

 

خروج
خبرها