دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > دکتر فریدون عباسی:باید شجاعت به دانشجو داد تا بتواند به مجهولات علمی احاطه پیدا کند،
 


شماره خبر :٥٦١٦٢٦ 

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨    ا   ٠٨:٣٩
 
به مناسبت 16 آذر روز دانشجو
دکتر فریدون عباسی:باید شجاعت به دانشجو داد تا بتواند به مجهولات علمی احاطه پیدا کند،
دکتر فریدون عباسی در دانشگاه پیام نور بوشهر:از تاثیرات تربیت درست در محیط های دانشگاهی، تربیت مدیر خوب است/باید شجاعت به دانشجو داد تا بتواند به مجهولات علمی احاطه پیدا کند.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان بوشهر؛ فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی بمناسبت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور بوشهر حضور یافت.
فریدون عباسی در این نشست گفت: از تاثیرات تربیت درست در محیط های دانشگاهی، تربیت مدیر خوب است که اگر فعلا نارسایی در حوزه مدیریت داریم، مبنای آن شرایطی است که در دانشگاه‌ها، دانشجو بر اساس آن تربیت می شود.
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور افزود: باید شجاعت به دانشجو داد تا بتواند به مجهولات علمی احاطه پیدا کند، ولو اینکه در این زمینه هزینه‌هایی صورت بپذیرد.
فریدون عباسی اظهار داشت: ما در یک جنگ قرار گرفتیم، یک جنگ اقتصادی که فقط جنگ اقتصادی نیست و پشت آن اتاق فکر چیده شده است که زمینه برچیده شدن آن، تدریس اساتید به صورت درست می باشد و ما باید نقش تربیتی را به اساتید برگردانیم.
عباسی ادامه داد: برخی از مردم همه چیز را پنهان می‌کنند، یک دفعه مردم شب می‌خوابند صبح بیدار می‌شوند می‌بینند زیر خط فقر هستند، هرچه می‌گذرد فاصله طبقاتی بیشتر می‌شود. می‌گویند تحمل کنید! چطوری تحمل کنیم؟ آینده دانشجو چه می شود؟ آیا شرایط اشتغال و ازدواج را برای آینده دانشجو فراهم می‌کنند؟

دکترای فیزیک هسته‌ای عنوان داشت: راکتور اراک حاصل 20 سال فعالیت متخصصین ما بود که پس از سال‌ها به سوخت مجازی 40 مگاوات حرارتی نزدیک شده بودیم و در حال سخت راکتور توسط متخصصین داخلی بودیم و حتی سوخت خود را می‌توانستیم در کشور تست کنیم که در معاهده با غرب و نفوذ در افکار مسؤولین، راکتور اراک به دست خودی‌ها با بتن پر شد.

وی اشاره کرد: من به عنوان متخصص هسته‌ای می‌گویم نگران برجام نباشید! برجام تمام شد! آن چیزی که اقتدار آفرین بود از دست رفت! جناب ظریف به عنوان نماینده ما، نماینده یک کشور، دستاوردهای بیست سال را برد برای 4/2 دهم میلیارد دلار. ایشان رفتند و دستاوردهای بیست سال را گذاشتند که یک شکلات گاز زده به او بدهند.
فریدون عباسی گفت: دور از ذهن نیست اگر دولت این مسیر را ادامه دهد، باید قوانین اسلامی را کنار بگذاریم و مطابق با قانون آمریکا پیش برویم. همجنسگرایی آزاد باشد، آزادی زن ها نیز فقط در پوشش باشد!
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور افزود: جامعه باید آینده نگر باشد که به دنبال آن، دانشگاه نیز همین گونه باشد. برخی می گویند انقلاب دیگر تمام شده، فلسطین و عراق به ما چه مربوط است! این را باید در دانشگاه با توجه به مبانی نظری خودشان جواب دهیم.
عباسی تصریح کرد: برخی اساتید دانشگاهی از ترس اینکه نتوانند به کشورهای خارجی سفر کنند، به موضوع صنعت هسته‌ای کشور ورود نمی‌کنند و بارها در خارج از کشور به همین دلیل جواب تماس بنده را هم ندادند.
وی اظهار داشت: ما مشکل هویت ملی داریم برای همین در تظاهرات خیابانی، تخریب می‌کنیم و اساتید به عنوان پرچمدار وظیفه اصلاح این رفتارها را دارند.
فریدون عباسی گفت: آمدن مردم پای صندوق‌های رای تثبیت سیاسی نظام است.

 

گزارش تصویری این مراسم:

 

خروج
خبرها