دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > پیام مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان بوشهر به مناسبت٩ دی ماه روز بصیرت
 


شماره خبر :٥٦٢٥٠١ 

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٨ دی ١٣٩٨    ا   ١٠:١٣
 
به مناسبت 9 دی ماه روز بصیرت
پیام مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان بوشهر به مناسبت٩ دی ماه روز بصیرت
پیام حجت الاسلام مهدی جمالی به مناسبت ٩ دی ماه روز بصیرت

حجت الاسلام مهدی جمالی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان بوشهر به مناسبت 9 دی ماه روز بصیرت پیامی به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
از سال 42 تا 9 دی 88
نهال انقلاب به دست باغبان انقلاب، امام راحل (ره) در سال 42 کاشته شد و در سال 57 به ثمر نشست. وقت ثمردهی انقلاب عده زیادی برای بهره وری از آن دور آن جمع شدند. اما رفته رفته گویا فراموش شد که این درخت عامل یکرنگی، وحدت، استقلال و عزت بود. افرادی هویت واقعی این درخت یعنی مردمسالاری دینی را فراموش کردند و به دنبال سهم خواهی افتادند. اینها می خواستند ثمر این درخت را برای خودشان تملک کنند. عزمشان را جزم کرده بودند که درخت انقلاب را برای خود مصادره کنند، هرچند این کار مستلزم قطع این درخت و محرومیت خود و دیگران از میوه های آن باشد.
اینها همان کسانی بودند که قرآن درباره آنها می فرماید: «کان من الکافرین». خطاب این آیه به شیطان است. خداوند با فعل ماضی «کان» اشاره می کند که شیطان از ابتدا کافر بود و امتحان الهی فقط باعث ظهور کفر درونی و باطنی او شد. فتنه گران 88 نیز نشان دادند که پذیرش انقلابشان امری باطنی و قلبی نبوده است. صدالبته که نهال انقلاب که خون شهیدان زیادی برای دفاع از آن ریخته شده با این طوفان ها متزلزل نخواهد شد، «شجرۀ طیبه اصلها ثابت و فرعها فی السماء». اینها در حقیقت به جنگ خدا رفتند، ولی غافل از این که کسی را توان جنگ با خدا نیست، «و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین».
فتنه 88 تمام شد اما 9 دی تمام نمی شود. فتنه 88 تمام شد اما فتنه ها و فتنه گرها تمام نمی شوند، همانطور که عاشورای سال 61 هجری تمام شد ولی تا زمانی که پیروان حسین (ع) و یزید هستند عاشوراها تمام نمی شود. یزیدیان زیادی هستند که زیر پرچم امام حسین (ع) سینه می زنند. اینها کسانی هستند که بعض انقلاب را دارند، بغض رهبر انقلاب را دارند و همه اینها بخاطر این است که سهم های بیشتر و بیشتری از انقلاب می خواهند. شاید روزی هم کفر باطنی آنها منکشف گردد. در حال حاضر درخت تنومند انقلاب به دست نسل ما سپرده شده است. پاسداری این درخت را شهداء به ما سپرده اند. باید حواسمان باشد که دشمنان نیز تبرهای تیز و بزرگتری را آماده کرده اند. جوانان انقلابی باید آگاه و هوشیار باشند. باید با درایت و شجاعت نگذارند دست نامحرمان آسیبی به درخت انقلاب بزند. باید جهاد کرد که وعده الهی در راه است، «استعینوا بالله و اصبروا، إن الارض لله یورثها من یشاء من عباده والعاقبۀ للمتقین».

مهدی جمالی
8 دی 98. دانشگاه پیام نور بوشهر

 

خروج
خبرها