پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > رییس پارک علم فناوری استان بوشهر راه‌اندازی مرکز رشد مشترک پارک علم و فناوری با دانشگاه پیام نوراستان بوشهر
 


شماره خبر :٥٠٦٤٨٧ 

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١١ آبان ١٣٩٥    ا   ١٠:٣٤
 
1395/8/10 دوشنبه
رییس پارک علم فناوری استان بوشهر راه‌اندازی مرکز رشد مشترک پارک علم و فناوری با دانشگاه پیام نوراستان بوشهر
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر گفت: در حال راه‌اندازی مراکز رشد به صورت مشترک با دانشگاه پیام نور استان بوشهر هستیم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نو راستان بوشهر جلسه مشترکی با حضور رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر و مدیران ستادی و رییس پارک علم فناوری استان بوشهر جهت راه اندازی مراکز مشترک رشد برگزار شد.

رییس پارک علم و فناوری استان بوشهر دراین جلسه گفت : تصمیم داریم که در خصوص راه اندازی مراکز رشد به صورت مشترک با دانشگاه پیام نور همکاری داشته باشیم و با کمک این دانشگاه توسعه مراکز رشد و فناوری را پیش ببریم.

دکتر حبیب رستمی افزود: دروزارت علوم کارگروهی مربوط به دانشگاه های نسل سوم شکل گرفته است که چشم انداز دانشگاه های کارآفرین و نسل سوم را تعریف می کند و این موضوع معیار سنجش دانشگاه ها در موضوع کارآفرینی خواهد بود.

دکتر رستمی ادمه داد :با توجه به اینکه پارک علم و فناوری استان بوشهر دراین کارگروه عضو است فرصت مناسبی است تا دانشگاه های ما بتوانند دراین زمینه پیشگام باشند که یکی از شاخص های مهم دراین خصوص داشتن مراکز رشد و نوآوری در دانشگاه هاست.

رییس پارک علم فناوری استان بوشهر گفت:علاقمندیم که در خصوص راه اندازی مراکز رشد به صورت مشترک با دانشگاه پیام نور همکاری داشته باشیم و با کمک این دانشگاه توسعه مراکز رشد و فناوری را پیش ببریم.

 وی در خصوص هدف پارک از ایجاد مراکز رشد فناوری مشترک با دانشگاه گفت: هدف از این کار  نزدیک تر شدن به دانشجویان و کمک جهت ورود هرچه بیشتر دانشگاه ها دراین موضوع است.

 دکتر رستمی افزود: برنامه مشخص ما دایرکردن مراکز رشد و فناوری دربرخی از دانشگاه های پیام نور استان به صورت مشترک  و تقسیم مسئولیت ها بر اساس تفاهم نامه است. البته بعد از راه اندازی، سایر دانشگاه های استان نیز می توانند به عضویت این مراکز رشد در بیایند.

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر نیز دراین دیدار گفت: امکانات بسیار خوبی در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان بوشهر مستقر است و این دانشگاه آمادگی لازم برای ایجاد مراکز رشد به صورت مشترک را دارد.

دکتر محمد رضا بحرانی افزود:ما می توانیم منافع مشترک را بین دانشگاه و پارک علم فناوری تعریف و مشخص کنیم و از این فرصت بهره برداری لازم جهت توسعه کارآفرینی را داشته باشیم.

 

خروج
چندرسانه‌ای
خبرها