پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور موضوع کارآفرینی موضوع مشترک معاونت پژوهشی و فرهنگی دانشگاه خواهد بود.
 


شماره خبر :٥٤٣٧١٣ 

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    ا   ١١:٠٠
 
معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور موضوع کارآفرینی موضوع مشترک معاونت پژوهشی و فرهنگی دانشگاه خواهد بود.
معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور برای تقویت جایگاه کارآفرینی دانشگاه باید از نیروی فرهنگی و دانشجویان فعال دراین حوزه کمک بگیرد و امیدواریم بتوانیم از بخش پژوهشی برای این موضوع بودجه بگیریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان بوشهر معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور درجلسه هم اندیشی با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ، ریاست ، معاونین این دانشگاه که با دبیران انجمن های علمی و تشکل های دانشجویی دانشگاه پیام نور استان بوشهر تشکیل شد اظهار نمود: استان بوشهر یکی از استان های پرتلاش و پرنشاط فرهنگی سیاسی و اجتماعی است و درهمین راستا با تقاضای تاسیس دو انجمن اسلامی در مرکز بوشهر و برازجان موافق ومجوز آنها صادرشد.

 دکتر محمد  امین ناجی با اشاره به مشکلات  در راه اجرای برنامه های فرهنگی  گفت:دانشگاه وظیفه حمایت از  تمام مشکلات  را دارد  ولی خود دانشجویان باید برای حل مشکلات فعال باشندو همانطور که دانشجویان نشان داده اند هر انجمن  علمی که خواسته ای داشته و برای آن تلاش کرده ، توانسته است آن را به سرانجام رساند. البته نباید از این موضوع غافل شویم که  کشور درگیر جنگ شدید اقتصادی است بنابراین همه با هم باید برای کنترل منابع و بهینه سازی مشارکت کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان بوشهر  گفت : مسأله‌ی فرهنگ در یک جامعه یک مسأله‌ی حیاتی است. فرهنگ به معنای یک چیز زیاد و تجملاتی برای جامعه نیست؛ فرهنگ، اساس است. ما نمی‌خواهیم با نگاه افراطی به مقوله‌ی فرهنگ نگاه کنیم؛ بایستی نگاه معقول اسلامی را ملاک قرار داد و نوع برخورد با آن را بر طبق ضوابطی که معارف و الگوهای اسلامی به ما نشان می‌دهد،‌ تنظیم کرد. کار فرهنگی، یعنی روح فرهنگی در آن باشد، یک حرکت فرهنگی باشد، رشد بدهد و فعل و انفعال را در ذهن و مغز و جان و عواطف انسان به وجود آورد. حرکت جامعه براساس فرهنگ آن جامعه است. اندیشیدن و تصمیم گیری جامعه بر اساس فرهنگی است که بر ذهن آنها حاکم است.

وی در ادامه افزود : عنصر تحقیق و پژوهش در همه جا به صورت یک اصل در مجموعه کارها باید مورد توجه قرار گیرد. اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد; نتیجه اش یک جا ایستادن، در جا زدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن است. ولید علم، فقط انتقال علم نیست؛ نوآوری علمی در درجه اوّلِ اهمیت است. این را من از این جهت می‏گویم که باید یک فرهنگ بشود. این نو اندیشی، فقط مخصوص اساتید نیست؛ مخاطب آن، دانشجویان و کلّ محیط علمی هم است. البته برای نوآوری علمی - که در فرهنگ معارف اسلامی از آن به اجتهاد تعبیر می‏شود - دو چیز لازم است: یکی قدرت علمی و دیگری جرأت علمی. البته قدرت علمی چیز مهمی است. هوش وافر، ذخیره علمی لازم و مجاهدت فراوان برای فراگیری، از عواملی است که برای به دست آمدن قدرت علمی، لازم است؛ اما این کافی نیست. ای بسا کسانی که از قدرت علمی هم برخوردارند، اما ذخیره انباشته علمی آنها هیچ جا کاربُرد ندارد؛ کاروان علم را جلو نمی‏برد و یک ملت را از لحاظ علمی به اعتلاء نمی‏رساند. بنابراین جرأت علمی لازم است.اگر بخواهید از لحاظ علمی پیش بروید، باید جرأت نوآوری داشته باشید. استاد و دانشجو باید از قید و زنجیره جزمیگری تعریفهای علمی القاء شده و دائمی دانستن آنها خلاص شوند.

 

 

خروج
چندرسانه‌ای
خبرها