پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > پیام تبريك مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال تحصيلي
 


شماره خبر :٥٤٣٨٢٦ 

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧    ا   ١٠:٠٠
 
پیام تبريك مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال تحصيلي
پیام تبریک مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور استان بوشهر به دانشجویان جدیدالورود

شمیم مهر امسال با سوز و گداز حسینی عطرآگین گشته است. عاشقان سالار شهیدان، امسال برای قدم نهادن در عرصۀ علم و معرفت،با توسل به ملجأ وپناهگاه عالمیان حضرت سیدالشهدا علیه السلام، خود را مهیای جهاد علمی ومعنوی کرده‌اند.

 

این بار حضور با شور و نشاط دانشجویان عزیز جدیدالورود در کنار سایر دانشجویان و استادان بزرگوار در آغاز سال تحصیلی جدید،چهره‌ای دیگر به خود گرفته که سیر رشد و تعالی را در سایۀ آسمانی نهضت حسینی برایشان هموار خواهد کرد.شکوفایی عقل در پرتو نهضت حسینی ان‌شاءالله زمینه‌ساز ترقی و پیشرفت همه‌جانبۀ عزیزان خواهد گشت.

ایران اسلامی بیش از هر زمان، نیازمند حرکت پویا و جهادگونۀ علمی، پژوهشی و فرهنگی جوانان برومند این مرزوبوم است که دسترسی به قله‌های بلند،علم و عمل، بدون استمداد و استعانت از حضرت حق و توسل به ذوات مقدسۀ اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام میسر نخواهد بود.

بر ما دانشگاهیان است که از این فرصت بی‌نظیر تلاقی مهر با محرم‌الحرام در جهت جهش و شکوفایی و بالندگی خویش و جامعه استفاده نماییم.

 

بمناسبت چهلمین سالگرد  انقلاب اسلامی حجت السلام داستار افزود : همه ما نیازمند شناسایی اهداف و آرمان‌های انقلاب هستیم و به‌عنوان مسئولان فرهنگی و اجتماعی وظیفه سنگین‌تری را بر عهده‌داریم.

 

ایشان تاکید کرد : دانشگاه به دو دلیل باید به شناسایی آرمان‌های انقلاب اسلامی توجه ویژه داشته باشد؛ اول اینکه قشری که در آن وجود دارد، فردا در جامعه عهده‌دار مسئولیت می‌شود. در همین راستا باید آرمان‌های انقلاب را بشناسد. دلیل دیگر اینکه دانشجویان و دانشگاهیان، قشر فرهیخته جامعه هستند و با کارهای تکراری و بی‌محتوا نمی‌توان این گروه را اقناع کرد.

 

وی بابیان اینکه تذکر ایام‌الله و انتقال آن به نسل آینده باعث حفظ دستاوردهای انقلاب می‌شود، اظهار داشت: «در دانشگاه پیام نور باید با جدیت بیشتری به مناسبت‌ها و بزرگداشت دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی پردازیم ولی نه به شکلی خسته‌کننده و تکراری. باید در برگزاری این‌گونه مراسم‌ها از توانایی اساتید و دانشجویان استفاده کنیم.

 

این‌جانب ضمن عرض تبریک و آرزوی توفیق برای عزیزان جدیدالورود به دانشگاه پیام نور استان بوشهر، پویایی، نشاط، عزت و توفیق استادان محترم،دانشجویان و همکاران عزیز را از درگاه ایزد منان خواستارم.

 

خروج
چندرسانه‌ای
خبرها