پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
دریافت کتابهای پرسشاخبار > زيارت عاشورا در نمازخانه دانشگاه پيام نور مركز بوشهر برگزار گردید.
 


شماره خبر :٥٤٣٨٨٣ 

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧    ا   ١١:٠٠
 
زيارت عاشورا در نمازخانه دانشگاه پيام نور مركز بوشهر برگزار گردید.
زيارت عاشورا با حضور مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و مسئول بسيج اساتيد دانشگاه پيام نور استان بوشهر در تاريخ یکم آبان ماه نود و هفت در نمازخانه دانشگاه پيام نور مركز بوشهر برگزار گرديد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان بوشه  در رابطه با اربعین فرصتی برای تزکیه روح گفت : در بُعد فردی، پیادهروی اربعین را میتوان فرصتی برای «تزکیه و پالایش روح» در نظر گرفت. در واقع در ماجرای پیادهروی اربعین وقتی شخص دور از دغدغهها و آشوبهای دنیا و با هدف زیارت نورانی امام حسین(ع) قرار میگیرد، ناخداگاه احساس سبکی به او دست میدهد و این یکی از نشانههای زدوده شدن گناهان از صفحه قلب است. به فراخور این فرآیند، شاهدیم که شخص از جهت اخلاقی و رفتاری ارتقاء پیدا میکند و نوع تعاملاتش با سایرین بسیار مناسب میشود.

 

 

وی اشاره نمود : اما زمانی که یکایک افراد در این گردهمایی عظیم و معنوی تاریخ بشریت شرکت میکنند و مشمول این فرآیند رشد میشوند، جامعهای تشکیل میدهند که در آن جامعه شاهد عالیترین نوع تعاملات از جهت اخلاقی و رفتاری هستیم طوری که در جامعه اربعینی شاهد همدلی و همبستگی زیاد بدون در نظر گرفتن رنگ و نژاد و مذهب هستیم و همه با یکدیگر در نهایت صفا و صمیمیت و محبت در یک مسیر و با یک مقصد مشخص که همان لقای امام حسین(ع) است، حرکت میکنند.

 

 

 

 

 

خروج
چندرسانه‌ای
خبرها